Uvažujete o podnikání a rádi byste měli více jistoty, motivace a třeba i příklady dobré praxe? Teď je ten správný čas probrat s námi váš podnikatelský plán. Využijte naší nabídky a spojte se s námi. Vyslechneme si vás, dáme zpětnou vazbu, poradíme co a jak dál a doporučíme další kroky. A to zdarma!

16.3.2021 - Irena Hluchníková / Radim Věntus

VYSTUPTE ZE ZÓNY OSTYCHU

Zóna ostychu je stav mysli, kdy mám nápad, možná i touhu, ale také strach. Můžeme to ilustrovat třeba na obrazu mladého člověka, který si „hraje“ se svým nápadem na podnikání, ale situace a lidé kolem něj mu „hážou klacky pod nohy“. Může takto balancovat na hraně úspěchu i několik let, ale pokud to nezkus, nikdy se nedozví, nakolik dobrý ten nápad je.

Čeho se tedy bojíte? Je to jen o tom sebrat energii, představit myšlenku a získat zpětnou vazbu. Každý začínající podnikatel přece potřebuje slyšet, nakolik je jeho myšlenka reálná a zda se na ní dá dále stavět. 

Není chybou se mýlit, skutečnou chybou je to vůbec nezkusit. A když to uchopíte správně, může vám to jenom prospět. 


TIP: Nečekejte, až budete ten správný čas začít podnikat. Správný čas je TEĎ!


VYUŽIJTE  NAŠI PODPORU A ZKUŠENOSTI

KONZULTACE PODNIKATELSKÉHO ZÁMĚRU

Vyšetřete si hodinku na online setkání a připravte si krátkou prezentaci (tzv. elevator pitch). Co to znamená? Zkuste ve dvou minutách představit sebe a svůj podnikatelský záměr, jako byste to udělali cestou výtahem. Vytáhněte z něj to nejpodstatnější. Na detailnější popis budete mít dalších 58 minut 😊 

NAVIGACE V PODPŮRNÝCH PROGRAMECH

Na základě představení myšlenky vám můžeme poskynout navigaci nejen v podpůrných programech, ale především v tom, co nabízí organizace a firmy zapojené ve Start Up Community, které se zabývají podporou podnikání.

PŘÍPRAVA NA VOUCHER PRO ZAČÍNAJÍCÍ FIRMY 

Nečekejte, až budete ten správný čas začít podnikat. Správný čas je tehdy, pokud je nápad a motivace. Když se k tomu přidá ještě finanční pomoc ve formě dotace, tedy Voucher pro Začínající Firmy, využijte Start Up Hours pro konzultaci svého Business plánu, abyste se mohli do programu přihlásit.

Mimochodem i  posouzení, že to nebude fungovat, má hodnotu. Člověk si z toho může vzít poučení a čím dříve se tak stane, tím dříve může začít s něčím jiným a lepším. A není slabostí doptat se někoho se zkušeností, obzvlášť, když je to nabízeno.


PODPORA START UP COMMUNITY

Chceme společně zlepšit podnikatelské prostředí, pomoci začínajícím podnikatelům a ty stávající motivovat k dalším úspěchům. Do programu  START UP HOURS se zapojily tyto organizace Start Up Community:

* Business Gate
* Impact Hub Ostrava
* LoveCoWork z.s., Opava
* MAS Frýdlantsko - Beskydy, z.s.
* MAS Hrubý Jeseník, z.s.
* MAS Jablunkovsko, z.s.
* MAS Pobeskydí, z. s.
* Místní akční skupina Opavsko z.s.
* Mládež kraji
* New Dimension s.r.o
* Petrklíč help, z.s.
* Rozvoj Krnovska o.p.s.
* Centrum podpory inovací
* RPIC-ViP s.r.o.
* IdeaHUB z.s.

Každá organizace je tvořena lidmi se znalostmi, zkušenostmi a kontakty.

Projekt Podnikavý region sdružuje ty, kteří jsou ochotni své know-how sdílet. Můžete toho využít ve svůj prospěch a poučit se z chyb, keré už udělalo spousta lidí před vámi. Mimochodem je to mnohem efektivněší a řádově levnější cesta, než tytéž chyby zbytečně opakovat... 


ŘEKNĚTE NÁM, CO POTŘEBUJETE

Když budeme vědět, s čím vám můžeme pomoci, budeme vás moci spojit s těmi správnými lidmi, informovat o výhodných možnostech a nasměrovat tam, kde to pro vás bude dobré.


Inspirace: Přečtěte si příběhy podnikatelů, které podporujeme.