Příběhy lidí, které podporujeme

Osudy našich klientů a partnerů vydají na knihu...

Chytré stoly z Frýdlantu nad Ostravicí mají až 4 využití, vyrábí je rodinná firma

Stůl, u kterého se s rodinou pohodlně najíte, ale zároveň si na něm zahrajete pingpong. S tímto nápadem přišel Radek Balaš z Frýdlantu nad Ostravicí, který patří k posledním čtyřem výrobcům kulečníkových stolů v naší zemi. V podnikání jej nezastavil ani vážný úraz, který mu na rok kompletně změnil život. V rozvoji mu pomohly i dotace získané přes MAS Frýdlantsko-Beskydy z Programu rozvoje venkova 2014-2020. Dnes má v portfoliu spoustu dalších výrobků a s řezbovanými stoly a kulečníky by se rád dostal do okolních zemí.

Jak dosáhnout průlomu v podnikání díky Start Up Voucheru?

Ve 47 letech založil vlastní byznys, po dvou letech se dostal na rozcestí a poté dosáhl úspěchu mimo jiné v Austrálii a Indii… Marek Merta pracoval 7 dnů v týdnu 14 hodin denně, investoval rodinné úspory, dokonce prodal i veterána, ale bodem zlomu prošel až díky Start Up Voucheru.

„V podnikání nesmí být žádná ALE”, tvrdí Tereza Rusková, která pod značkou Oktarína vyrábí domácí sirupy

Lidé se Terezy Ruskové často ptají, jak začít s podnikáním. „Když slyším první ALE, hned je zastavím. V podnikání jsou tisíce ALE, které musíte překonávat a řešit. Základní otázka o tom, jestli podnikat, nebo ne, proto nesmí obsahovat ani jedno ALE,” vysvětluje.

Invent Medical mění svět zdravotních pomůcek

„Člověk musí dělat to, co miluje, když chce dělat start-up. Protože kdyby ne, asi by brzo vyhořel“ - říká Jan Rosický z Invent Medical. Přidal se k rodinnému byznysu a spolu s otcem dnes působí ve více než 20ti zemích, spojuje partnerské firmy s ostravskými odborníky světového formátu a společně pokládají základní kameny pro komplexní změnu oboru. Jak se takový start-up dělá?

Kontaktujte nás